OffGrid / Solar Sistemler

OffGrid / Solar SistemlerOffGrid / Şebekeden Bağımsız Güneş Enerjisi Sistemi

OffGrid Solar sistem, yani Şebekeden Bağımsız Güneş Enerjisi Sistemi, adından anlaşılacağı gibi şebeke ile bağlantılı olmayan, herhangi bir evraksal prosedür bulundurmadan istenen noktaya tesis edebildiğimiz solar sistem çeşididir.

OffGrid sistemin çeşitli kullanım alanları vardır, aşağıda liste şeklinde bir kaçını açıklıyor olacağız. Bunlarla beraber bu sistemlerin, tekerlekli bir taşıyıcı üzerine konarak, mekandan bağımsızda kullanılabileceğini hatırlatmak isteriz.

OffGrid sistemde, güneşin yeterli olmadığı durumlarda enerji akülerden sağlanır. Dolayısıyla akülerin sağlığı çok önemlidir. Aynı şekilde elektriksel kayıplar da dikkate alınmalı, sistem özenle dizayn edilmeli ve kaliteli bir işçilik uygulanmalıdır.

Maalesef arıza sonrası gittiğimiz bir çok tesiste, çeşitli yanlış uygulamalar görmekteyiz. Konnektör kullanılmadığı, DC taraftaki enerji taşıyan kablolamanın gereksizce uzun yapılması gibi bir çok yanlış işçilik, maalesef siz müşterilerimizi ciddi maddi sıkıntıya sokmakta ve güneş enerji sisteminden soğutmaktadır. Kaldı ki maalesef bu sistemler, ucuz sistemler değillerdir. Lütfen teklif alırken, teklifleri sadece fiyat olarak değil, teknik olarak ta karşılaştırın.

Burada dikkat etmeniz gereken bir başka husus, belki de en önemlisi, en başta da belirttiğimiz gibi akülerin sağlığıdır. Akülerden çekilen enerjinin çokluğu kadar o enerjinin ne kadar sürede çekildiği de hayati önem taşır.

Aküler önemli diyoruz çünkü maliyetinizin büyük kısmını aküler oluşturacak ve 2-3 yıl gibi sürelerde bunları yenilemeniz gerekecektir. Aynı şekilde kullanım senaryonuza bağlı olarak bu süre uzayıp, kısalabilir.

Biz işlerimizde 1. sınıf malzeme kullanıyoruz, aynı şekilde tüm mühendislik hesaplamalarını yaparak işi önceden planlıyor ve sonra uyguluyoruz. Bu sebeptendir ki bugüne kadar kurduğumuz sistemlerde bir sorunla karşılaşmadık. Ne yazık ki bu işin ucuzu yoktur. Aldığınız teklifler arasında fiyat farkları oluşsa da bugün o fiyat farkından kaçarak, sonra o fiyat farkının katları oranında zarar edilebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerle lütfen aldığınız teklifleri sorgulayın, teknik detaylarına, ürün kalitelerine mutlaka bakın. Sadece ucuz-pahalı olarak işe bakmak, çok daha pahalı faturalara sebep olabilir.

1

Şebekeye Uzak, Dağ Evi vb Yapılardaki Enerji İhtiyacını Karşılamak İçin
Şebeke bağlantısının olmadığı ve yapılamadığı noktalarda, kısmi ihtiyaçlarınızı karşılamak üzerine bu sistemlerin kurulumu, an itibariyle yaptığımız en fazla kurulum çeşididir. Örneğin bir dağ eviniz var, yaz-kış ya da sadece yazın, hafta sonları, 7 gün gibi farklı senaryolarda kullanıyorsunuz. Kullanımınız süresince TV, Buzdolabı, Aydınlatma, Telefon ve Laptop şarjı gibi temel ihtiyaçlarını karşılayacak bir Solar Sistem kurulumu yapabiliyoruz. Burada kurulacak sistem ve dolayısıyla fiyatı belirleyen bir çok etmen bulunmaktadır. Bizimle irtibata geçerek, size özel ücretsiz teklifimizi oluşturmamızı sağlayabilirsiniz.

2

Tarımsal Sulama Sistemleri için
Tarımsal sulama yaptığınız noktada, şebeke elektriği olsun ya da olmasın, AKÜ KULLANMADAN, sistemler tasarlıyoruz. Akü olmaması büyük avantaj zira akü masrafınız olmayacağı gibi gelecek yıllarda da böyle bir masrafla karşılaşmayacaksınız. Sistemi kabaca şöyle anlatalım, bir bahçeniz var sulama yaptığınız, panel + sürücü + pompa ana ekipmanlarıyla sistemi tesis ediyoruz, gün ışığı oldu ölçüde güneşin şiddetine bağlı olarak su temini sağlanıyor. O an sulama yapmanız mümkün, gece sulama için ya da sulama yapmadığınız durumlardaki çıkan suyun ziyan olmaması için bir depoya da bu suyu depolayabiliyoruz. Sonrasında oradan sulamanızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Lütfen sorularınız için bizimle irtibata geçmekten çekinmeyin.

3

Karavanlar Gibi Hareketli Araçlar İçin
Karavanlar için yoğunlukta olmak üzere, kendi toptancı aracımızın üzerine koyduğumuz paneller ile soğuk ürün tedariği içini yapan babamın Fiat Ducato aracına da bu sistemi kurarak, aracın arkasında bulunan Derin Dondurucu için enerji sağladık. Sizde bu şekilde özel durumlarınız ya da karavanınız için, Solar Sistemleri tercih edebilir, şebeke elektriğine ihtiyaç duymadan, mekandan bağımsız olarak, araç içinde kendi elektriğinizi üretebilirsiniz. Aynı zamanda da aracınızın aküsüne ihtiyaç duymaz, dolayısıyla aracın çalışması için önemli olan akünüze de yüklenmemiş olursunuz.

4

Tekneler İçin
Denizin içinde büyümüş biri olarak denizin bazıları için tutku olduğunu biliyorum. Bu tutkudan alınan hazzı, solar sistem kurarak arttırabilirsiniz. Tekneniz için kurulacak sistem ile aynı şekilde basit fakat hayati ekipmanları kullanabilir, ayrıca elektrik üretimi için yakıt sarfiyatı yapmazsınız ve de elektriğim var mı ? Acaba yeter mi ? Tekrar nasıl doldurabilirim(akünüz var ise)? gibi soruları sormaktan kurtulursunuz. En önemlisi de, akünüzde marş için yeterli enerji kaldı mı kalmadı mı gibi kaygılarınız olmaz.

5

Diğer Özel Durumlar
Çevre aydınlatma üniteleri, otomatik otopark kapıları vs aklınıza gelebilecek her durum için, küçük çözümler üretebiliriz. İhtiyaçlarınız doğrultusunda, eğer mantıklı ise, sizlere çözümler sunmaktan mutluluk duyarız.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tüm, soru, görüş, öneri, istek ve panel sistemleri ile panel ürünleri hakkında bilgi almak için, fiyatlandırmalar ve ölçüm işlemleri bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Tüm Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Fiyat Teklifi ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.

ArabicEnglishGermanTurkish