OnGrid / Solar Sistemler

OnGrid / Solar SistemlerŞebeke Bağlantılı Solar Sistemler

OnGrid Solar Sistem, yani Şebeke Bağlantılı Güneş Enerjisi sistemi, çift yönlü sayaç ile elektrik şebekesine entegre olarak tesis ettiğimiz Solar sistemin adıdır.

Sistemde akü, isteğe bağlı olarak, elektrik kesintilerinde enerjisiz kalmamak adına sisteme eklenebilir(ülkemize 2022/Haziran itibariyle girecek bazı yeni modeller buna imkan sağlayacakHali hazırda bunu OffGrid 2. bir inverter ile yapabilir durumdayız) Normal şartlarda OnGrid sistemde akü bulunmaz. Yönetmelik gereği aylık mahsuplaşma vardır. Kısacası gece tüketiminizi gündüz üretim fazlanızdan ya da ayın belirli bir kısmındaki tüketiminizi yine aynı ayın farklı bir zamanındaki fazla üretiminizden de karşılayabilirsiniz. Aynı şekilde ev ya da iş yerinize kurduğumuz sistem, siz yapıda bulunmasanız dahi üretim yapar, şebekeye enerji basar ve çift yönlü sayaç bu verişi sayar. Ay sonunda toplu olarak bir mahsuplaşma söz konusudur. Üretim fazlası çıkar ise, Dağıtım şirketine fatura keserek, bu üretim fazlanızı satarsınız. Şebekeden, verdiğinizden fazla enerji çektiyseniz de bunu ödersiniz, yani faturanızın tutarını düşürmenizi sağlar.

Burada 2 adet husus var dikkat etmeniz gereken. İlki, Devlet’in belirlediği alım garantisi 10 yıldır. İkincisi ise, tüketim yaparken elektrik birim fiyatı, ham fiyat üzerine eklenen dağıtım bedeli ve vergiler dahil alınırken, size ödeme yapılırken elektrik birim fiyatının HAM hali alınır, ilave olarak bundan dağıtım bedeli düşülerek size ödeme yapılır.

Burada bir teşvik söz konusudur. Veriş yönünde, üretim fazlası olup ödeme alsanız dahi tarafınıza bir dağıtım bedeli çıkartılır. Veriş yönündeki dağıtım bedeli miktarı, tarafınıza %50 indirimli olarak yansıtılır.

Sistem tasarlanırken belirli kriterlere uyulması zorunluktur. Şunu belirtmekte fayda var ki, benim alanım yetersiz ya da param yeter mi gibi sorularınız olmamalıdır zira sistem 1 panel ve 1 mikro inverter ile dahi kurulabilmektedir. Fatura miktarınız, çatıdaki kurulabilir alanınız, bağlantı anlaşmasındaki gücünüz, özel trafonuz yok ise dağıtım şirketine bağlı olduğunuz trafonun gücü gibi bir çok etmen, kurulabilecek sistem için etkilidir. Dolayısıyla her müşterimize özel çalışma yürütmekteyiz.

Daha fazla bilgi, aklınızdaki diğer sorular ve teklif almak için bizlere ulaşmaktan çekinmeyin.

Sistemin bazı avantajlarını ise şu şekilde sıralayabiliriz.

1

Elektrik zamlarından etkilenmeyeceksiniz. Kendi elektriğinizi kendiniz üretiyorsunuz.

2

Sistem, güneşin hatta gün ışığının olduğu her an üretim yapacak. Siz evde ya da iş yerinizde, kurulumu nereye yaptırdıysanız, bulunmasanız bile sistem üretecek. Ve sonrasında bu üretim fazlasını, tüketiminiz ile mahsuplaştıracaksınız.

3

Sistemde akü olmadığı için, bakım maliyetleri oldukça düşük olacaktır. Zaten firma olarak, kurulum sonrası 2 yıl boyunca ücretsiz bakım hizmeti veriyoruz. Sistem kurulumu, sisteme bizim dışımızda müdahale edilmemesi ve ya herhangi bir arızanın müşterimiz ya da doğal afet kaynaklı olmaması durumları dışında yine 2 yıl boyunca garantimiz altındadır. Ürün garanti süreleri ise değişkenlik göstermektedir. Örneğin panellerin, 10 yıl mekanik, 25 yıl performans garantileri bulunmaktadır.

4

Sistemi faturanızı sıfırlamak üzerine kurabileceğimiz gibi, bütçenize uygun olarakta kurabilir, faturanızı belirli miktarda aşağı yönde düşürebiliriz. Sonrasında sistemi, yine belirli şartlar altında büyütmeniz de mümkün. Sistemi 1 panelle dahi kurabilir, bu teknolojiyi deneyimleyebilirsiniz.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Tüm, soru, görüş, öneri, istek ve panel sistemleri ile panel ürünleri hakkında bilgi almak için, fiyatlandırmalar ve ölçüm işlemleri bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Tüm Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Fiyat Teklifi ve Bilgi Almak İçin Bizi Arayın.

ArabicEnglishGermanTurkish